Binární opce a účty PAMM

Bezpečnost je naprosto nezbytná pro všechny finanční aktivity. Pokud chcete, aby vám obchodování s binárními opcemi vynášelo, a chcete obchodovat poctivě a nemáte žádné kriminální úmysly a chcete být chráněni proti podvodům, měli byste investovat své peníze do speciálních účtů PAMM. Nyní se podíváme na výhody a těchto účtů blíže, ukážeme si investiční metody a probereme si také jejich nevýhody. Nakonec si popíšeme sekvenci činností při používání účtů PAMM.

PAMM účty. Co je to?

PAMM účty jsou speciální účty, které se otvírají pro investiční účely. Tento typ obchodování znamená, že investor spojí své peníze s obchodníkem, který se aktivně účastní operací. Obchodník nemá přímý přístup k penězům a může pouze uzavírat různé obchody a udržovat běžné obchodní aktivity. Pokud je obchodník úspěšný, může zvýšit obnos vložený do PAMM účtu a získá svůj komisní poplatek, takže vydělává peníze jak sobě, tak investorovi. Obchodník ale musí akceptovat velmi vysoké riziko, že nebude schopen vyrovnat ztráty, které může způsobit investorovi.

Neměli byste panikařit a činit ukvapená rozhodnutí. Faktem je, že než obchodník otevře účet PAMM, vloží do něj určité množství peněz, aby ukázal potenciálním investorům, že je připraven jednat. Čím větší obnos vloží, tím vážněji to myslí. Proto byste tento malý detail měli důkladně zvažovat, pokud se chcete rozhodnout o předmětu své investice. Když si uvědomíme, že obchodník také riskuje své vlastní peníze, bude dělat lepší rozhodnutí, riskovat méně a pravděpodobnost, že bude pracovat poctivě a bude dělat vše pro to, aby o vaše peníze nepřišel, bude vyšší.

Technická stránka účtů PAMM

PAMM – Percent Allocation Management Module, je modul procentuální alokace finančních účtů. Tento software vytváří základy, které upravují proces převodu peněz na účet obchodníka. Zjednodušeně je PAMM modul pro interakci mezi obchodníkem a investorem, který zajišťuje dohodu o používání peněz s další procentuální alokací výdělku. PAMM je software a tedy všechny jeho procesy jsou automatizované a mají vyšší úroveň bezpečnosti. Když tedy obchodník a investor uzavřou dohodu o využívání PAMM účtu, oba po dokončení úspěšného obchodu uvidí na svých účtech nárůst. Tento účet není PAMM účet, ale účet, kde je možné výdělky využívat k vlastním účelům. PAMM účet je pouze interakční modul.

Co se týče interakce, modul má speciální systém návratnosti peněz, který mohou využívat pouze investoři. Obchodník nemá právo spravovat peníze na tomto účtu. Jsou zde ale nějaká omezení. Například pokud se investor rozhodne vytáhnout své peníze pryč, když je otevřená určitá pozice, nemůže si vzít zpět obnos, který byl do této aktivní pozice investován. Proto nebude možné vybrat peníze příliš rychle, protože jsou zde pravidla a bezpečnostní opatření, která platí pro obě strany.

Podvod

Největším tématem je přítomnost mnoha podvodníků, kteří mají přístup k obchodování s binárními opcemi. Jak jsme již uvedli, existují země, ve kterých tento typ obchodní aktivity není nijak regulován, a investoři se tedy mohou dostat do situace, kdy jim broker jednoduše nezaplatí jejich výdělky, nebo nevrátí dříve investované peníze. Tato situace je značně nepříjemná a je těžké se z ní dostat bez zásahu regulativních orgánů. Pracovní principy, které podvodníci využívají, jsou velmi jednoduché. Vyberou peníze, otevřou si účet a potom buď zmizí, nebo odmítnou zaplatit. Můžete proti nim podat obvinění, nechat si pomoci od orgánů činných v trestním řízení, ale pravděpodobnost úspěchu je zde velmi nízká.

Co můžete udělat, abyste minimalizovali riziko? Vše je velmi jednoduché. Měli byste si zkontrolovat makléře, se kterými spolupracujete a ověřit si jejich licence. Měli byste vědět, kdo jim licenci vydal, na koho se obrátit v případě porušení zákona a tak dále. Je nepravděpodobné, že společnosti, které vlastní licenci na provozování této činnosti, by své klienty okrádaly, nebo jinak riskovaly, že o licenci přijdou. Nejzajímavější je fakt, že získat tuto licenci je velmi obtížné a vyžaduje to spoustu peněz a času. Proto před započetím práce v této oblasti nejprve zkontrolujte svého makléře a zjistěte si, zda má potřebné licence. Bylo by také rozumné si pečlivě pročíst všechny dostupné informace o tomto subjektu. Když to uděláte, budete mít větší bezpečí a vyhnete se podvodníkům.

Platební systém

Některé platební systémy mají zajímavé mechanismy, které vám pomohou ovlivnit různé transakce. Jde o to, že vám také poskytnou určitou úroveň bezpečnosti pro případ, že narazíte na podvodníka, nebo na entity, které budou chtít zpozdit platby z vašeho účtu. Měli byste si uvědomit, že tyto mechanismy můžete využívat pouze v případě, že máte bankovní kartu VISA nebo MasterCard. Pokud jste s těmito kartami vložili peníze na svůj účet, budete mít větší šanci, že se vám peníze vrátí, i když bude váš makléř podvodník.

Tento mechanismus je jednoduchý. Jednoduše vložíte peníze, pracujete, a když uvidíte, že vás společnost, se kterou spolupracujete, chce podvést, musíte si hledat podporu u své banky. Banka spustí své vlastní operace a ověření, které umožní potvrdit vaši verzi a pokud se ukáže, že máte pravdu, banka automaticky převede vaše peníze. V takovém případě nemá společnost právo odporovat této proceduře, i když používá několik účtů najednou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *