Inovativní odvětví

Binární opce se objevily na konci 70. let, ale zlepšený a běžně známý technický typ obchodování začal být dostupný až v roce 2008. I po tolika letech vývoje má ale tento typ obchodování své problémy a tím pádem zůstává novým odvětvím, které je třeba testovat a zkoumat.

Není tajemstvím, že jsou na světě země, ve kterých není obchodování s binárními opcemi jinak regulováno. Na rozdíl od dobře známého Forexu, který zahrnuje příběhy masových zatčení ilegálních obchodníků, v oblasti binárních opcí nikdy nic takového nebylo. Proto lze tvrdit, že je toto pole velmi transparentní, zejména díky absenci legislativních regulací.

Obchodování – hazard, nebo investice?

Další důležitou otázkou je klasifikace tohoto typu obchodních aktivit, která je v každé zemi stanovena jinak. V rozvinutých zemích je obchodování s binárními opcemi klasifikováno jako investice a je regulováno odpovídajícími agenturami:

Měli bychom zmínit, že některé evropské země považují binární opce za druh hazardu a tím pádem jejich struktura není jinak regulovaná žádnými speciálními organizacemi.

Měli byste si pamatovat, že obchodníci s binárními opcemi musejí dodržovat speciální normy EU direktivy „Regulace na trzích s finančními nástroji.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *