Jak si vybrat, s čím budete obchodovat?

Jaký je váš plán pro obchodování s binárními opcemi? Nejprve se musíte zaregistrovat na webové stránce brokerské společnosti a vložit si na účet obnos, se kterým budete chtít nakupovat opce. To pro začátek stačí – potom můžete hned začít obchodovat.

Při nákupu opcí si musíte zvolit několik základních parametrů:

  • Základní aktivum;
  • Cena;
  • Čas a doba platnosti.

Co se týče ceny a času, vše bude jasné i naprostému začátečníkovi v obchodování. Na aktiva se nyní podíváme detailněji, protože jde o první věc, kterou si musíte zvolit.

Hlavní myšlenka základních aktiv

Základní aktivum je předmět vašeho obchodování, tedy to, s čím budete obchodovat. Stručně řečeno jsou základní aktiva předměty kotací, které uvidíte na diagramu.

Například broker AnyOption nabízí velké množství možností, které mohou začátečníka zaskočit. Ve skutečnosti je vše mnohem jednodušší, než se může zdát.

Všechny možné varianty lze rozdělit do několika kategorií.

Měny

S měnami se tradičně obchoduje na burze Forex, ale najdete je také na trhu s binárními opcemi. Na tomto trhu jsou vždy v párech, například EUR/USD.

Když uvidíte takovou kombinaci měn, měli byste obchodovat na základě toho, že se sazba jedné z těchto měn změní ve vztahu k druhé z těchto měn. Pokud například na začátku obchodování bylo Euro dražší, než dolar – 1.3022x, diagram EUR/USD bude na hodnotě 1.3022. Obchodník si může otevřít například následující pozici: 13350, pokud se diagram zvedne na 1.3300, nebo pokus si obchodník myslí, že se cena pohne směrem dolů.

V závislosti na správnosti předpovědi obchodník vydělá, nebo prodělá peníze. Výhodou obchodování s binárními opcemi je to, že obchodník nemusí předpovídat přesný růst ceny. Stačí jeden bod, abyste vydělali peníze.

Akcie

Můžete obchodovat také s akciemi různých společností, jak je HSBC, nebo Apple. Trend, který mění hodnotu akcií, ovlivňují různé faktory. Hlavním úkolem obchodníka je správně předpovědět směr tohoto trendu.

Toto obchodování je jednodušší, protože obchodník operuje pouze s cenou akcie a nejsou zde žádné páry jako v případě měn.

Burza s akciemi je jedním z nejstarších a nejtradičnějších trhů. Složitost práce na tomto trhu ale znamená, že si musíte vybrat správnou společnost, jejímž akciím lze důvěřovat. Některé společnosti mají akcie, které jsou spolehlivější, než některé měny.

Indexy

Hodnota aktiv je určována indexy. Například pokud index obsahuje dvě aktiva (akcie dvou společností) o stejné hodnotě a hodnota jednoho z těchto aktiv dramaticky klesne a hodnota toho druhého mírně stoupne, celková hodnota indexu klesne.

Existuje mnoho různých indexů, ale obchoduje se jen s těmi nejpopulárnějšími. Nejznámější indexy jsou Dow Jones a Nasdaq (USA). První index obsahuje akcie technologických společností a druhý obsahuje akcie největších společností amerického průmyslu.

Co se týče praktické stránky věci, při obchodování s indexy obchodník sleduje diagram fluktuací. Jeho úkolem je předpovědět trend nejbližší budoucnosti pro daný index.

Komodity

Tato aktiva jsou nejjednodušší a nejpřístupnější. Nemusíte obchodovat jen měnami a akciemi, ale také se skutečnými komoditami. Mezi tyto komodity patří například ropa, vzácné kovy, bavlna, vepřové maso, nebo obiloviny. Cena těchto komodit se také neustále mění. Obchodník má příležitost vydělat si dobré peníze, když bude nakupovat opce a předpovídat změnu hodnot těchto komodit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *