Jak využívat strategii Martingale v reálném životě?

Co byste měli udělat, pokud chcete tuto strategii aplikovat na obchodování s binárními opcemi?

  1. Měli byste korelovat obnos vložený na svůj účet s minimální částkou za transakci. Za jednotlivé transakce byste měli utrácet mnohem méně, než kolik máte na účtu. Například pokud jste si na účet vložili £250, měli byste nakupovat opce v hodnotě £1. V tomto případě si budete moci dovolit mnoho neúspěšných obchodů za sebou, aniž byste přišli o svůj vklad (zhruba 8 transakcí). Pokud ale začnete nakupovat opce za £20, velmi brzy přijdete o celý svůj vklad.
  2. Neměli byste obchodovat se stejným základním aktivem několikrát za sebou. Pokud jste předpověděli nárůst ceny Eura a vaše předpověď se nepotvrdila, neměli byste dělat stejnou chybu znovu a opět obchodovat s Eurem.
  3. Pro strategii Martingale je typické využívání krátkých pozicí, což jsou opce s dobou vypršení 30 vteřin až 1 minuta. Pokud obchodník uvažuje logicky, nebude pro něj snadné předpovědět vývoj ceny v několika následujících vteřinách. V podstatě je to nemožné. Vy i ostatní obchodníci budete ve stejné situaci. Je důležité spolupracovat s brokerem, který vám vyplatí cenu opce v případě, že je pozice uzavřená za stejnou cenu, za jakou byla otevřena. Pracujte s minutovými opcemi – díky tomu si budete schopni zachovat svůj vklad.

A posledním pravidlem je nesnažit se jít proti trendům. Pokud uvidíte, že hodnota Eura stoupá, měli byste nakupovat opce sázející na jeho další nárůst. Pokud vidíte, že cena zlata klesá, měli byste ho prodávat. Pokud strategii Martingale doplníte i dalšími metodami obchodování (indikátory, liniemi), umožní vám dosáhnout stabilního příjmu, aniž byste museli hazardovat – naopak se stanete skutečným členem trhu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *