Je možné využívat technickou analýzu při obchodování s binárními opcemi?

Obchodování s binárními opcemi je nové slibné pole byznysu, které přitahuje mnoho obchodníků. Když budete obchodovat s binárními opcemi, budete schopni si vydělávat velké peníze, aniž byste museli riskovat a trávit spoustu času analýzami trhu, jak je tomu u klasického obchodování. Lze říci, že obchodování s binárními opcemi se vcelku liší od klasického obchodování. Liší se ale také metody, které obchodníci používají? A co by měl využívat obchodník, který chce v obchodování s opcemi dosáhnout úspěchu?

Dvě metody analýzy trhu

V zásadě existují dvě metody analýzy trhu, které se používají při obchodování – fundamentální a technická analýza. Fundamentální analýzy umožňuje předpovědět pohyb ceny na základě nejnovějších událostí a trendů v globální ekonomice a dalších světových událostí, které by mohly ovlivnit ceny. Technická analýza využívá přímo cenové diagramy. Mnoho obchodníků si myslí, že tyto diagramy obsahují vše, co potřebují vědět, protože jsou v nich všechny důležité události určitým způsobem zahrnuty. Můžete tedy tento diagram využívat pro předpověď pohybu ceny.

Měli byste si uvědomit, že předpověď pohybu ceny je pro lidi, kteří obchodují s binárními opcemi, stejně jako pro jiné obchodníky na Forexu nebo na tradiční burze, důležitá věc. Na jednu stranu se může zdát, že práce s binárními opcemi není tak komplikovaná, protože stačí, když obchodník správně předpoví směr vývoje ceny a nemusí předpovídat, o kolik se cena pohne. Na druhou stranu moudrý obchodník dobře ví, že vždy musí provést nezávislou kalkulaci budoucího pohybu ceny na základě údajů z diagramu a jedině tehdy se může rozhodnout, jaké opce a kdy bude nakupovat. Jinými slovy, principy technické analýzy se u binárních opcí příliš neliší od základních principů, které platí při obchodování na tradiční burze.

Která analýza je jednodušší – technická, nebo fundamentální?

Kterou metodu analýzy trhu se naučíte snáze? Zpravidla začátečníci v obchodování nemají rádi technickou analýzu. Je to proto, že zahrnuje spoustu matematiky a geometrie, což je pro mnoho lidí příliš komplikované. Na druhou stranu lze s jistotou říci, že technická analýza je jednodušší, než fundamentální analýza, což platí i pro začátečníky. Toto tvrzení lze dokázat několika argumenty.

Za prvé fundamentální analýza vyžaduje dobré znalosti trhu, které obchodník nezíská za krátkou dobu. Pokud chcete mít dobré povědomí o situaci na trhu, musíte dobře rozumět obecnému ekonomickému vývoji různých zemí světa, ideálně od Velké deprese v USA a Ruské ekonomiky v 90. letech. Nebude stačit, když budete číst zprávy na internetu a dozvíte se, že odborníci předpovídají posílení dolaru a že v nějaké zemi právě probíhá stávka. Tyto informace nestačí k tomu, abyste mohli předpovědět pohyb cen. Jinými slovy, fundamentální analýza vyžaduje mnoho hodin učení tohoto předmětu a možná dokonce také speciální vzdělání. Pouze v tomto případě můžete doufat, že dosáhnete dobrých výsledků. Je to jako raketa, která se před letem do vesmíru musí dlouhá léta upravovat a nastavovat. Pokud hledáte spíše zbraň, kterou „vezmete a vystřelíte,“ bude se vám hodit spíše technická analýza. Naučit se základní principy technické analýzy netrvá příliš dlouho a metody, které se naučíte, můžete využít téměř ihned.

Za druhé vám technická analýza může zaručit 60-80% šanci na úspěch, což je vcelku dobrý výsledek. Mnoho obchodních systémů funguje na základě jednoduchých principů, které vám z dlouhodobého hlediska mohou pomoci vydělat velké peníze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *