Stojí za to platit za komerční signály?

Co člověk potřebuje k tomu, aby mohl úspěšně obchodovat s binárními opcemi? V zásadě potřebujete to samé, jako obchodníci na tradiční burze. Bez ohledu na to, že je práce s binárními opcemi zjednodušenější ve srovnání s klasickou burzou, hlavní otázka, kterou si obchodník klade, zůstává stejná: kam se cena v nejbližší budoucnosti pohne?

Jak to zjistit a jaké metody můžete využít k tomu, abyste pohyb ceny správně předpověděli?

Samozřejmě je nejlepší a nejspolehlivější provést nezávislou analýzu trhu, která bude založena na různých metodách technické a fundamentální analýzy.

Když budete mít dobré znalosti o tom, co se děje na trhu a proč se to děje, budete mít velkou šanci, že vaše předpovědi budou správné. Abyste ale dosáhli těchto znalostí, museli byste věnovat spoustu času učení a porozumění principů fungování trhu a zaměřit se na různé zvláštnosti aktiv, se kterými obchodujete, bez ohledu na to, zda je to zlato, Euro, nebo akcie společnosti Apple.

Přestože by se vám tyto snahy porozumět trhu rozhodně vyplatily, mnoho začínajících obchodníků raději hledá další zdroje informací, které jim pomohou rozhodovat se a činit závěry o nákupu binárních opcí. Jedním z těchto zdrojů mohou být komerční obchodní signály, na které se nyní podíváme blíže.

Komerční, nebo neplacené signály?

Co se týče různých komerčních a neplacených signálů, nelze s jistotou říci, že jsou komerční signály vždy efektivnější, nebo že jsou neplacené signály nefunkční. Klíčovým faktorem je totiž vždy zdroj těchto signálů. Měli byste si tedy nejprve vždy otestovat jejich účinnost. Pouze po kontrole se budete moci rozhodnout, jaké signály budete využívat.

Co je to obchodní signál? Rozhodně to není signál, který přichází odnikud – je to signál obchodního systému. Každý systém, který patří určitému obchodníkovi, pravidelně vysílá signály. Například pokud využíváte indikátory, průsečík několika linií indikátoru s tabulkou, nebo spolu navzájem, může být obchodním signálem, který vám řekne, že byste měli nakoupit opce. Pokud se rozhodnete využívat obchodní signály cizího systému, například ty komerční, měli byste si ověřit, že je tento systém důvěryhodný.

Jak najít ten správný signál?

Aktuálně existuje spousta nabídek pro obchodníky, včetně služeb, které nabízejí obchodní signály. Tyto signály ale nemusejí být vždy užitečné. Je tedy důležité najít si zdroj skutečně kvalitních signálů, ať už budou zdarma, nebo placené. Nyní si ukážeme, na co byste se při výběru signálů měli zaměřit.

Nejprve jde o značku. Ať si myslíte cokoli, značka je důležitá při každém nákupu. To znamená, že byste měli vždy vědět, kdo přesně vám komerční (ale i neplacené) signály nabízí. Nejlepší signály nabízí renomovaná společnost, jejíž hlavní činností je analýza trhu a renomovaní obchodníci s dobrou reputací, jejichž názoru můžete důvěřovat.

Všechny agentury a téměř všichni renomovaní obchodníci mají zavedenou reputaci a snadno si o nich zjistíte informace na internetu. Když s nimi budete spolupracovat, budete mít jistotu, že se vám jejich signály budou hodit, alespoň do určité míry. Pokud si ale nejste jistí zdrojem signálů, raději byste je neměli využívat.

Mimochodem, podívejte se se na zpětnou vazbu na populární brokery na našich webových stránkách BetOnMarkets, Anyoption, 24option.com a dalších. Mnoho brokerů nabízí obchodníkům komerční i neplacené signály, například ve formě individuálních konzultací s osobními manažery.

Důležité informace: Pokud se chcete přihlásit k odběru komerčních obchodních signálů, ve většině případů dostanete nabídku několika signálů zdarma, abyste si mohli ověřit jejich účinnost. Pouze po vyzkoušení těchto signálů byste měli zaplatit. Není dobré platit za signály, aniž byste se nejprve ujistili, že vám tyto signály poskytnou dobré výsledky.

Za druhé, když pracujete s obchodním systémem, je dobré vědět, jak funguje. Lidé, kteří vám nabízejí obchodní signály, by neměli být neochotní podělit se s vámi o informace o tom, na jakém systému jsou tyto signály založeny. Tyto informace jsou alespoň důvěryhodné. A když budete vědět, že jde například o indikátory a linie, které znáte, bude pro vás jednodušší naučit se je využívat nezávisle.

Za třetí, před využitím všech signálů, včetně těch komerčních, si je musíte ověřit. Je nepravděpodobné, že dostanete příležitost si signály delší dobu testovat, aniž byste za ně museli platit. Ale i v případě, že jste někomu zaplatili a začali jste dostávat signály, byste neměli pospíchat. Měli byste si je nejprve vyzkoušet v demo účtu. Když se ukáže, že jsou neefektivní, budete moci získat své peníze zpět. Pokud ne, je lepší přijít o peníze utracené za signály, než přijít také o část svého vkladu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *