Techniky, které zajistí, budete obchodovat efektivněji

Každý člen finančního trhu by chtěl vydělávat peníze a ne o peníze přicházet. Vždy budete chtít vydělávat více a ztrácet méně. Pokud chcete maximálně zredukovat riziko a zvýšit profitabilitu své obchodní strategie, budete muset předpovídat pohyb ceny aktiv a nakupovat opce s minimální dobou vypršení ve správný čas.

Pochopitelně není snadné předpovídat, jakým směrem se cena bude vyvíjet, zejména pokud se spoléháte pouze na štěstí, místo abyste využívali cenné analýzy a profesionální přístup. Pouze po vytvoření strategie a správné optimalizaci vašeho obchodního systému budete schopni vydělávat více, než 60% na výnosných obchodech a budete moci doufat, že váš vklad postupně poroste.

Profitabilita obchodování vede k efektivnějším metodám managementu kapitálu. Obchodník, který pracuje s binárními opcemi, by měl vždy vědět, co dělat, pokud se ukáže, že jeho předpověď nebyla správná. Musí mít několik různých možností, které mu umožní maximálně omezit ztráty a možná také vygenerovat více zisku.

Nevýhodou binárních opcí je relativně malý počet nástrojů, které mohou pomoci efektivně zamezit ztrátám při obchodování na trhu. Například obchodník na burze Forex může uzavřít pozici s fixním výdělkem pomocí stop levelů a díky tomu může omezit své ztráty. Obchodník s binárními opcemi tuto možnost nemá. Předem ví, kolik peněz může vydělat, a o kolik peněz může přijít a když transakce již běží, nemá žádnou možnost, jak situaci ovlivnit. Bez ohledu na určitá omezení existují metody, které vám pomohou vyhnout se ztrátám a vydělávat častěji.

Reversibilní investice

Pojďme si ukázat tři efektivní tipy, které využívají obchodníci na každém trhu, bez ohledu na to, s jakým brokerem spolupracujete. Myšlenka minimalizace rizik znamení otevřít si pozici v opačném směru existující pozice, která je aktuálně v červených číslech. Obchodník si například koupil Put kontrakt v hodnotě $10. Vidí, že se jeho předpověď neprokázala a cena daného finančního instrumentu se pohnula v opačném směru, než byl jeho předpovězený trend. Aby zmírnil své ztráty, může si koupit Call opci. Jeden z těchto obchodů totiž bude nevyhnutelně výnosný. Tento obchodník tedy může tímto způsobem vykompenzovat až 75% svých ztrát.

Mnoho obchodníků využívá tuto metodu minimalizace rizik a ztrát jakou součást své hlavní obchodní strategie. Tato metoda funguje velmi jednoduše. Například si koupíte opci Call. Několik minut před vypršením termínu této opce se podíváte, jaká je aktuální situace. Pokud se trh pohnul správným směrem, nemusíte dělat vůbec nic. Pokud obchodník uvidí, že mu tato opce přinese 100% zrátu investovaných peněz, měl by si koupit Put kontrakt se stejnou cenou. Když mu tato opce vynese určité peníze, dosáhne tím částečné kompenzace ztrát způsobených nákupem první opce.

Tato obchodní strategie není zrovna vysoce efektivní, ale má své výhody. Umožní vám otevřít pouze malé množství obchodů za den a jako obchodník nebudete muset trávit příliš mnoho času analýzou a kontrolováním otevřených pozic. Kromě toho je tato strategie také velmi stabilní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *